1.Nabożeństwo „Zaduszki Strzyckie i Strażackie” za zmarłych z ostatnich 10 lat będą odprawione w poniedziałek 31 października o g. 18.00 w kościele (Będą wyczytywane nazwiska i imiona zmarłych i wtedy, gdy usłyszymy nazwisko swego bliskiego, zapalmy znicz od paschału i stawiamy go przed krzyżem misyjnym lub pod tablicami różańcowymi). Zmarłych w innym czasie i miejscu można także zgłaszać. Pół godziny przed mszą odmówimy różaniec za zmarłych.
2.Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy we wtorek 01 listopada. Najważniejszym darem dla zmarłych jest modlitwa – zwłaszcza Eucharystia. W kościele Msza będzie o 9.30. Procesja żałobna z kościoła na cmentarz rozpocznie się o g. 11.00. Pierwsza stacja przy pomniku Marszałka Piłsudskiego i modlitwa za poległych w obronie ojczyzny i za ofiary wojen. Wędrując na cmentarz odmówimy Koronkę do MB. Trzy pozostałe stacje będą na cmentarzu. Zapraszam Asystę Procesyjną. Proszę Radnych i Strażaków o przeprowadzenie zbiórki ofiar na utrzymanie cmentarza przy bramach wejściowych pod koniec Mszy świętej.  Można bezpiecznie parkować samochody na nowym cmentarzu.
3.Za tydzień I niedziela miesiąca. Adoracja po każdej Mszy. Proszę o większe ofiary na cele gospodarcze w parafii.
4.Spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. III i kl. IV wraz z rodzicami w niedzielę o g.11.00.
5.Od przyszłej niedzieli będę czytać nowe wypominki za zmarłych.
6.Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne, Fundusz Cmentarny, kwiaty do kościoła oraz żywność wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać!
7.W sobotę pan kościelny Sławomir Bekier obchodzi imieniny. Dziękując za ofiarną pracę dla naszej parafii, życzymy panu Sławkowi zdrowia, radości, sił i chęci do pracy oraz Bożego błogosławieństwa.
8.Msze święte w dni powszednie będą o g. 17.00 lub wg ogłoszenia.
9.W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Jan Borkowski 1991, Józef Jędrzejewski 2005, Jadwiga Łapkiewicz 2019, Kazimierz Krajewski 1991, Weronika Rupińska 1992, Zbigniew Alfred Markiewicz 1995, Stefan Ostrowski 1996, Bogusław Paterewicz 2002, Janina Barańska 1992, Józefa Frankowska 1996, Kunegunda Zaleśkiewicz 2006, Stanisław Detmer 2013, Marianna Gulińska 2020, Józef Felka 2004, Dariusz Radoszewski 2008, Marianna Fudała 1991, Mariusz Dulka 2004, Józef Drozdowski 1995, Sabina Rempuszewska 2000, Ryszard Kuczkowski 2013, RiP.

Msze i intencje w tym tygodniu:
Poniedziałek g.17.30 – różaniec za zmarłych
g.18.00 – ZADUSZKI STRZYCKIE I STRAŻACKIE (za zmarłych z ostatnich 10 lat) na cmentarzu za zmarłych
Wtorek (Wszystkich Świętych): g.9.30 – (w kościele) +Włodzimierza Pankowskiego (z 25.10)
g.11.00 – procesja żałobna z kościoła na cmentarz
g.11.30 (na cmentarzu) intencji parafian, gości, za zmarłych
Środa (Dzień Zaduszny): g.10.00 + zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące
g.16.30 +Leszka Zielińskiego. Procesja wokół kościoła za dusze w czyśćcu cierpiące.
Czwartek: g.17.00 +Krystynę Szwarc
Piątek: (I pt m-ca) g.16.30 – adoracja i spowiedź
g.17.00 +Włodzimierza Pankowskiego
Sobota: g.17.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach. – w intencji ofiarodawców dla parafii, – w intencji nowożeńców Eweliny i Pawła Stec w miesiąc po ślubie od gości weselnych, – o uzdrowienie z ciężkiej choroby i błogosławieństwo Boże dla Doroty i Moniki, o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ewy, Mirosława wraz z dziećmi – o nawrócenia i pokój w rodzinach – o Boże Błogosławieństwo dla kapłanów – o uwolnienie z nałogów alkoholowych – za chorych i cierpiących – o nieustanną pomoc Maryi w małżeństwach – o pomoc Maryi dzieciom i młodzieży w odnalezieniu drogi do Jezusa Chrystusa – o Boże błogosławieństwo dla dzieci Adriana, Kamila, Moniki i wnuczka Szymona …….. . Za zmarłych: +Janusza Korzeniewskiego, +Jacka Woźniaka, +Mariannę Piwko i Jana Piwko (2 r.śm.), +Mariannę i Kazimierza Gulińskich, Henryka Rempuszewskiego, Adelę i Eugeniusza Pryba, r-ców Goźlińskich, Kuczkowskich, Ryszarda Kuczkowskiego, Jana Krajewskiego, +Teresę Rumińską (Mamę Katarzyny Gardeckiej z Sumówka) – od KGW i Stowarzyszenia Sumin, + r-ców Danielę i Józefa Wróblewskich, Stanisława Kowalskiego, Sabinę Rempuszewską, Wojciecha Wróblewskiego, +Kunegundę, Bartłomieja, Mirosława, Alfreda i Mirosławę Zaleśkiewicz, Halinę, Czesława, Stanisława i Marka Staśkiewicz, Jana Gurtatowskiego, za dusze w czyśćcu cierpiące o miłosierdzie dla nich, +Janinę i Stefana Lewandowskich, +Tomasza Balickiego i z całej rodziny, + Władysława, Grzegorza i Wojciecha Skorupskich, +Stanisławę i Józefa Barcikowskich, +Mariannę i Dominika Płusa.+ks. Jacka Darmofalskiego, +Hannę Cieszyńską, Witolda Ferdyna, Franciszka Thies, za dusze w czyśćcu cierpiące i nienarodzone dzieci
Niedziela: g.8.00 +Kazimierza Pawłowskiego -od siostry z r-ną
g.9.30 +Jana Jaros, Teresę Smylcerz, Matyldę i Józefa Niekrasz, Jerzego i Krzysztofa Karpińskich
g.11.00 +Tadeusza Rupińskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze