1. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To także jest patronalne święto Akcji Katolickiej, która powstaje w naszej parafii.
2. W piątek o g. 18.00 rozpoczniemy Eucharystyczne Rekolekcje. Poprowadzi je ks. Prałat prof. Henryk Seweryniak. Proszę o modlitwę w intencji naszych rekolekcji oraz Prowadzącego i spowiedników. Ks. Rekolekcjonista napisał do mnie m.in. takie słowa: „Zapewnij Parafian, proszę, o pamięci i modlitwie w ich intencji, mojej i sióstr karmelitanek lubelskich w Dysie – tam wróciła moja siostra.” (z Karmelu w Betlejem). Proszę więc i zapewniam!
3. Podczas rekolekcji w piątek 24.11. na g. 17.00 zapraszam młodzież, która w tym roku 14 maja przyjęła sakrament bierzmowania, a także ich rodziców i świadków. Młodzi chrześcijanie otrzymają wtedy dyplomy z bierzmowania, które są potrzebne do kolejnych sakramentów: małżeństwa, kapłaństwa i pełnienia zadania matki i ojca chrzestnego. Odbiór dokumentu tylko w tym dniu i osobiście.
4. Słuchając wypominek proszę zwracać uwagę na poprawność zapisanych nazwisk. Wypominki można też czytać na naszej stronie internetowej w zakładce „Modlitwy”. W przypadku pomyłki proszę o sprostowanie.
5. Są do nabycia parafialne kalendarze na nowy rok. Proszę, aby w każdym domu był taki kalendarz. Dochód ze sprzedaży służy dla dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież roznoszą go po domach naszej parafii. Proszę o przyjęcie młodych ewangelizatorów.
6. W zakrystii mamy adwentowe Świece Caritas na stół wigilijny: małe 6 zł, duże 12 zł. Dochód ze sprzedaży Caritas przekazuje na pomoc najbardziej potrzebującym pomocy.Więcej: http://wigilijnedzielo.caritas.pl/
7. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne, charytatywne i Fundusz Cmentarny wyrażam serdeczną wdzięczność.
8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: 1) +Eugeniusza Gietka z Warpalic (l.82). Złożono ofiarę na 10 Mszy św. 2) +Aleksandra Agaciaka z Warpalic (l.77). Złożono ofiarę na 6 Mszy św.
9. Na cmentarzu dbamy o porządek. Nie składujemy śmieci pod parkanem, na to przeznaczony jest drogocenny kontener. Suche i zmarznięte kwiaty składamy na przyczepę. Ładne i zdrowe chryzantemy możemy posadzić przy kościele – pod parkanem.
10. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Kazimierz Dzierżyński 1995, Jadwiga Milarska 2002, Hieronim Władysław Tracz 2002, Marianna Szymańska 1999, Anna Cyrankowska 1994, Bronisława Betlejewska 1996, Jan Choiński 2014, Józef Węgorzewski 1991, Jan Jaworski 1999, Maciej Gałkowski 2006, Zdzisław Osuch 2008, Zofia Wojciechowska 2014. RiP.

Msze i intencje w tym tygodniu:
Wtorek: g.16.00 +Krzysztofa Wiśniewskiego
Środa: g.16.00 – Dziękczynna za narodziny wnuka i Boże błogosławieństwo dla Aleksandry i Pawła.
Czwartek: g.16.00 +Aleksandra Agaciaka
Piątek: g.9.30 +Mariannę, Bolesława, Stanisława Jędrzejewskich
g.11.30 +r-ców Jadwigę (20 r.śm.) i Wacława Gałkowskich, Walerię i Kazimierę Cieszyńskie, dz. Cieszyńskich
g.17.00 +Eugeniusza Gietka – od pracowników SP Strzygi
Sobota: g.9.30 +R-ców Helenę i Wincentego Detmer, Jana i Franciszkę Rupińskich
g.11.30 1) w intencji strażaków OSP Strzygi, Długie, Kłuśno, Osiek, Kretki, Sumin.
2) +Jana i Andrzeja Romanowskich, Stanisława Ratusznego
!g.17.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach. Za żyjących: o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Janusza i Aleksandry Brześkiewicz – od gości weselnych. Za zmarłych: +ks. Marka Topolewskiego, ks. Krzysztofa Brakonieckiego, +Macieja Gołkowskiego, +Genowefę Derbin, +Krzysztofa Krupińskiego, +Krzysztofa Wiśniewskiego, +Sewerynę Talar, +Henryka, Joannę, Czesława Krzykalskich, Tadeusza Krzemińskiego, +Eugeniusza Gietka, +Aleksandra Agaciaka, +Stefana Mazanowskiego, Wojciecha, Józefa, Danielę Wróblewskich, Karola Rupińskiego, Andrzeja Mazanowskiego, +Salomeę (r.śm.) i Benedykta Zwifka.
Niedziela: g.8.00 +Pelagię (r.śm.), Franciszka i Henryka Murawskich
g.9.30 +Halinę Jankowską (10 r. śm.)
g.11.00 1) +Stanisławę i Franciszka Ziółkowskich, Krystynę Marchlewską, oraz Leokadię, Józefa, Mariannę, Jana, Wiesława i Rafała Jaworskich
2) +Eugeniusza Gietka – od wnuczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze