- Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Kończy się okres Wielkanocy.
- Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania będzie dzisiaj na Mszy o g. 11.00. Zapraszam też animatorki i rodziców. Kandydatom przypominam o zadaniach do wykonania z ostatniego spotkania.
- W czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania do Służby Bożej.
- W najbliższą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. O g. 11.00 dzieci z klas III przyjmą. Po raz pierwszy Komunię świętą. Spowiedź w piątek i w sobotę od g. 17.00 do g.18.00. Do sprzątania i dekoracji świątyni zapraszam rodziców proszę uzgodnić zadania z Panem Kościelnym.
- ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA IV DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY: „Serdecznie zapraszam Was do Płocka na Diecezjalne Święto Rodziny, które odbędzie się w niedzielę 31 maja. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą w bazylice katedralnej o godz. 11.30. Tegorocznym obchodom towarzyszyć będą słowa: „Czas obronić małżeństwo, czas obronić życie”.
- Dzień Matki przypada we wtorek. Zapraszam na modlitwę w intencji żyjących oraz zmarłych matek w sobotę na g. 18.00.
- Zachęcam do korzystania z Biblioteki Parafialnej, która mieści Sali Spotkań. Zawsze jest otwarta w soboty i niedziele przed i po mszach świętych. W dni powszednie na życzenie otwiera bibliotekarka Karina Wróblewska, która opiekuje nią i pięknie ją zorganizowała. W Bibliotece zawsze można spotkać się, skorzystać z łazienki, wypić dobrą herbatę i smaczną kawę, przeczytać lub wypożyczyć książki, posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć ciekawy film
- Próby: kl. III we wtorek o g. 18.30, kl. IV czwartek 18:30. Spowiedź w piątek i w sobotę od g. 17.00.
- Ołtarze na Boże Ciało w tym roku będą mogli przygotować mieszkańcy parafii wg sołectw i kolędowych działek:
– pierwszy ołtarz przy MB – Mieszkańcy sołectw: Tadajewo, Sumin i Sumówko
– drugi ołtarz przy PJ – mieszkańcy Strzygi za cmentarzem, Strzygi do szkoły, Strzygi do Organistówki
– trzeci ołtarz – przy sklepie mieszkańcy Strzygi wieś i Strzygi za Rypienicą
– czwarty ołtarz na schodach przy patronie strażaków – OSP wg kolejności. Sołtysów i Radnych, Prezesów OSP proszę o koordynacje prac. Polecamy się ofiarności. Proszę o kwiaty, zwłaszcza te, które po procesji można posadzić przy kościele.
-
- W tym tygodniu kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Genowefa Chorąży 1998, Janina Szymańska 2006, Jan Czarnomski 2012, Marianna Tomaszewicz 1994, Zygmunt Wierzbicki 2012, Leon Głodowski 2003, Halina Staśkiewicz 2008, Jan Wiwatowski 2016 , Tadeusz Borkowski 2018, Wojciech Przybylski 2004, Teresa Kędziorska 2013, Mirosław Górecki 2008, Mieczysław Brodziński 2009, Jan Śliwiński 2012, Władysława Gietka 2018, Barbara Wojciechowska 2018, Monika Rafalska 1991, Barbara Tomaszewska 1999, Helena Dąbrowska 2007, Stanisława Dąbrowska 2007. RiP!
- W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Mariusza Leszczyńskiego z Tadajewa (l.54). Złożono ofiarę na 25 Mszy świętych


Dodaj komentarz