1.Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Kończy się okres Wielkanocy.
2.Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Piotra Libery z urzędu biskupa płockiego, złożoną ze względu na stan zdrowia i mianował administratorem apostolskim diecezji płockiej sede vacante  biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. Posługę tę ksiądz biskup będzie pełnił do czasu ustanowienia nowego biskupa płockiego.
3.Biały Tydzień będzie trwał do czwartku. W czwartek 9 czerwca zapraszam na Czerwcowe Rowerowe do Sumina i Sumówka. Pomodlimy się o g. 19.00 przy odnowionej figury w centrum Sumina. Wyjazd o g.18.40 sprzed SP, zapraszam mieszkańców Sumina i Sumówka.
4.W czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania do Służby Bożej.
5.W najbliższą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. W tym dniu kończy się spowiedź wielkanocna. Warto skorzystać w te ostatnie dni z sakramentu pojednania. Spowiadam każdego dnia przed Mszą św. a także po Mszy jeśli będą chętni.
7.W poniedziałek 13 czerwca w Strzygach będziemy przeżywać 30 rocznicę święceń kapłańskich moich kolegów rocznikowych pod przewodnictwem wychowawcy ks. prof. Henryka Seweryniaka, który wygłosi Słowo Boże. O g. 11.00 będzie dziękczynna Msza święta koncelebrowana, na którą zapraszam tych, którzy mogą i chcą wspólnie pomodlić się z nami. Jubileusz dla parafian i zaproszonych gości będziemy przeżywać 6 sierpnia podczas festynu na Przemienienie Pańskie. Już teraz zapraszam do świętowanie.
8.Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie podczas każdej Mszy w niedzielę 19 czerwca.
9.Za tydzień na Mszy o g. 11.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
10.Za życzliwość, modlitwę, ofiary oraz żywność wyrażam serdeczną wdzięczność. Dziękuję mieszkańcom Tadajewa za Majowe w czerwcu połączone z ogniskiem i poczęstunkiem dla odważnych pielgrzymów rowerowych. Zasada wyjazdu jest taka, że nie jedziemy w czasie deszcze i burzy. Bóg zapłać Natalii i Arkowi Felka za ofiarę 500 zł na restaurację ołtarza. Dziękuję Katechetkom, Kościelnemu, Organiście za prace przy organizacji uroczystości komunijnych.
11.W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Genowefa Guzanek 1996, Helena Wiśniewska 2000, Grzegorz Miłoszewski 2016, Natalia Lewandowska 2013, Krzysztof Stawski 2019, Tomasz Laskowski 1991, Teresa Wojciechowska 2006, Stanisław Brokos 2008, Stanisław Rygielski 2015, Irena Listkowska 1998, Marian Politowski 2002, Stefan Ptaszyński 1996, Bronisława Wiśniewska 2007, Janina Magalska 2006, Eugeniusz Rzymkowski 2015, Zbigniew Dąbrowski, Genowefa Topolewska 2019, Jadwiga Gulińska 2020, Stanisława Czarnomska 1991, Stanisława Zielińska 1998, Helena Suchocka 2014, Krystyna Sielska , Henryka Czajkowska 2018, Janina Gawrońska.

Msze i intencje w tym tygodniu: (Czerwcowe o g. 18.00)
Poniedziałek: g.18.00 – Nabożeństwo Czerwcowe z udziałem dzieci z kl. IV
Wtorek: g.18.00 – Nabożeństwo Czerwcowe z udziałem dzieci z kl. IV
Środa: g.18.00 + Zdzisława Dąbrowskiego. Nabożeństwo Czerwcowe z udziałem dzieci z kl. IV
Czwartek: g.18.00 – Dantis (w Panu Bogu wiadomej intencji) – Nabożeństwo Czerwcowe z udziałem dzieci z kl. IV
g.18.40 – wyjazd na Czerwcowe Rowerowe do Sumina (jeśli nie będzie burzy i deszczu!)
Piątek: g.18.00 + Włodzimierza Pankowskiego – od r-ny Betlejewskich
Sobota: g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: +Andrzeja Wiśniewskiego (ur.) i Jana Krelskiego, +Teresę Wojciechowską w 16 rocznicę śmierci i rodziców Kazimierza i Urszulę Krajewskich, +Jadwigę i Teresę Kucińskie, +Anielę Jakubowską (12 r.śm.) – od córki z r-na, +Czesławę Fijałkowską, +Stanisława Kowalskiego, +Genowefę i Alojzego Bułkowskich, +Jerzego Tomaszewskiego, +Kamilę, Józefa, Mirosława, Kazimierza Szmycińskich, + Zenona i Bronisławę Wiśniewskich, +Stanisławę (r.śm.), Józefa Zielińskich, +Eugeniusza (7 r.śm.), Halinę Rzymkowskich, dziadków Ziółkowskich i Rzymkowskich oraz Stanisława Skrzypczyka, +r-ców Jadwigę i Jana Gulińskich, Mariannę i Kazimierza Gulińskich, dziadków Gulińskich i Więczkowskich, Kazimierza Więczkowskiego, Jadwigę Rucińską, Henryka Rempuszewskiego, +Artura Fodrowskiego, Stanisława i Czesławę Szafrańskich, Alinę Falkowską i Józefa Falkowskiego, Grażynę Laskowską, Wiesława Milarskiego, +Jana Bojanowskiego, Czesławę i Kazimierza Tarków, Zenonę Czebotorowicz, +Janinę, Józefa i Wojtka Murawskich oraz dziadków Murawskich.
Niedziela: g.8.00 +Genowefę Topolewską
g.9.30 +Natalię (9 r.śm.) i Klemensa Lewandowskich
g.11.00 +Helenę i Jana Suchockich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze