Jedziemy do: św. Michała, św. Jana Pawła II, św. Ojca Pio, św. Antoniego, Matki Boskiej Różańcowej

RZYM – WATYKAN – PADWA – WENECJA – RAWENNA – LORETO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – MONTE CASSINO – ORVIETO – POMPEJE – MARIAZELL

Znane i nieznane miejsca pielgrzymkowe
– Wyjątkowa atmosfera
– Audiencja u Papieża!
– Spokojne tempo zwiedzania
– Czas na modlitwę i msze święte
– …włoska kawa, pizza, mamma, siesta!

Termin: 12-21/10/2017

Wyjazd ze Strzyg do Warszawy 12 października o g.15.00 sprzed kościoła. Proszę o wpłatę na konto parafii 100 zł od osoby za przejazd do Warszawy i z powrotemKonto bankowe: Bank Spółdzielczy w Brodnicy  79 9484 1150 2207 0800 7759 0001

DZIEŃ 1. AUSTRIA

Przejazd autokarem przez Czechy i Austrię.
Przejazd do największego austriackiego centrum pielgrzymkowego w Mariazell – zwiedzanie miejsc, które odwiedzili zarówno papież Jan Paweł II, jak i Benedykt XVI – m.in. Alpejskie Sanktuarium Boskiej Matki Austrii, Ludów Słowiańskich i Węgrów.
Przejazd do hotelu na terenie Austrii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2. PADWA
Wczesne śniadanie. Przejazd do Padwy.
Padwa – miasto Św. Antoniego i jednego z najważniejszych ośrodków naukowych średniowiecza, poznamy historyczne centrum miasta, gdzie usytuowany jest jeden z najstarszych uniwersytetów europejskich oraz Bazylikę Św. Antoniego. Znajduje się tu grobowiec patrona miasta i jego relikwie.
Przejazd na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 3. RAWENNA, LORETO
Śniadanie.
Rawenna – kawałek Bizancjum w Europie, perła północnych Włoch, skarbnica sztuki wczesnochrześcijańskiej.
Bazylika Sant’Apollinare Nuovo to jeden z najbardziej kompletnych przykładów dekoracji z czasów króla Teodoryka, Bazylika św. Witalisa (Bazylika San Vitale). Według badaczy sztuki wczesnochrześcijańskiej jest to korona wśród zabytków rzymsko- -bizantyjskich. Miniatury kościoła Mądrości Bożej z Konstantynopola,
z pięknymi mozaikami oraz św. Apolinarego patrona miasta, grobowiec Dantego Alighieri.

Loreto – jest jednym z najpiękniejszych i największych sanktuariów maryjnych we Włoszech. Co roku pielgrzymuje do tego miejsca kilka milionów wiernych. Na wzgórzu Prodo nad Adriatykiem wznosi się malownicze miasto. Ponad nim, na zielonym od cyprysów i drzew oliwnych szczycie góruje monumentalna, renesansowa bazylika, która w swym wnętrzu przechowuje niezwykłą relikwię – niewielki nazaretański domek. Według tradycji oraz badań w progi właśnie tego domku „zawitał” anioł Gabriel, a kamienne mury były jedynymi „słuchaczami” tajemniczej wymiany zdań: „Bądź pozdrowiona, łaskiś pełna” Anioła i pokornego „Niech mi się stanie” Maryi. Czczona jest tutaj także słynącą łaskami figurka Czarnej Madonny z Dzieciątkiem, umieszczona wewnątrz domku.
Przejazd na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 4. SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SAN ANGELO
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie.
Przejazd do San Giovani Rotondo (ok. 290 km) – Poznamy niezwykłe miejsca: sanktuarium św. Ojca Pio- stygmatyka i mistyka kościoła (m.in. grób Ojca Pio, Bazylikę, muzeum klasztorne z pamiątkami po św. Stygmatyku, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Za życia O.Pio dostawał tysiące listów z prośbami o modlitwę i wstawiennictwo, także od Karola Wojtyły, prośba dotyczyła chorej na raka przyjaciółki i została wysłuchana. Każdy z pielgrzymów również może zostawić tam swoje prośby i błagania.
Monte San Angelo – Sanktuarium Świętego Michała Archanioła na Górze Gargano – 850 metrów n.p.m. Źródłem tego kultu są cztery objawienia, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Jest to najsławniejsza na całej Ziemi krypta św. Michała Archanioła, w której objawił się on ludziom. Grota Św. Michała Archanioła – o nieregularnym kamiennym sklepieniu, która przyjęła miliony pielgrzymów. W głębi Świętej Groty, jakby w jej sercu, znajduje się świetlisty punkt: figura Świętego Michała Archanioła.
Przejazd na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 5. POMPEJE, MONTE CASSINO
Śniadanie, wyjazd na różaniec do Matki Boskiej Pompejańskiej.
Pompeje – Bazylika Matki Boskiej Różańcowej. W 1894r. Stolica Apostolska uznała bazylikę w Pompejach za najważniejsze sanktuarium różańcowe na świecie. Historia tej niezwykłej świątyni, którą nawiedzają każdego roku tłumy wiernych, związana jest z osobą arystokraty, świetnie wykształconego adwokata, ale także opiekuna sierot i działacza społecznego – Bartłomieja Longo. Porzucił wizję świetnie zapowiadającej się kariery
i rozpoczął drogę do świętości: założył bractwo różańcowe i nauczał katechizmu. Wraz z obrazem Matki Boskiej Różańcowej wniósł także umiłowanie różańca i troskę o najuboższych. Minęło dziesięć lat, kiedy na miejscu małej, niepozornej kapliczki z obrazem Madonny Różańcowej, który już wtedy słynął niezwykłymi łaskami.
Zwiedzanie Miasta – Muzeum w Pompejach przysypanego popiołem wulkanicznym. Popiół, który zasypał Pompeje, utrwalił budowle, przedmioty oraz niektóre ciała ludzi i zwierząt, co współcześnie umożliwia obejrzenie wyglądu starożytnego rzymskiego miasta średniej wielkości i jego mieszkańców. Robi to olbrzymie wrażenie na zwiedzających.
Przejazd na Monte Cassino – Zwiedzanie miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami, cmentarza wojskowego, gdzie pochowany jest Generał Anders oraz jego żona. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów – Klasztoru Mentorella – tam gdzie mieszkał święty Benedykt.
Przejazd na nocleg i obiadokolację w kierunku Rzymu.

DZIEŃ 6. RZYM – WIECZNE MIASTO, WATYKAN
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie. UWAGA! W tym dniu poruszamy się metrem.
Udział w audiencji papieskiej (możliwy w środy). Zwiedzanie z przewodnikiem: Bazylika Św. Piotra, Groby Papieskie – indywidualna modlitwa przy grobie Ojca Św. Jana Pawła II. Piazza Navona – najpiękniejszy plac barokowy w Rzymie, Panteon – najstarsza zachowana budwla antycznego Rzymu; najsłynniejszą fontannę świata – Fontanę di Trevi, Kolumnę Trajana, Coloseum, Palatyn oraz Forum Romanum !
Przejazd na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 7. RZYM, ORVIETO

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Rzymu: Bazylika św. Pawła za Murami i Bazylika św. Jana na Lateranie.
Przejazd do Orvieto.
Orvieto – to wspaniałe średniowieczne miasto Umbrii, usytuowane na wysokości 325 metrów kradnie wszystkim serca. Mamy możliwość podziwiania oszałamiających widoków, rozpościerających się nad umbryjskimi terenami. Kryje w sobie cudowną perłę, którą zwiedzimy XIV-wieczną katedrę Duomo
z relikwiami: hostią i kapłańskim korporałem. W 1263 roku podczas mszy, z trzymanej przez księdza hostii na płótno i posadzkę popłynęła krew. Papież Leon XIII powiedział, że: „W dniu Sądu Ostatecznego katedra z Orvieto uniesie się do nieba na skrzydłach swego piękna”. Orvieto może poszczycić się wieloma interesującymi zabytkami, ale także wspaniałymi winnicami, którymi pokryte są zbocza. Wina można kupić w wielu kameralnych sklepikach, znajdujących się w labiryncie wąskich uliczek.
Przejazd na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 8. WENECJA
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie.
Przyjazd do Chioggii – zwanej małą Wenecją, przesiadka na rejs po urokliwej Lagunie Weneckiej.
Wenecja – spacer po głównej dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą, słynny Most Rialto nad Canale Grande. Czas wolny na niespieszny spacer mostkami i malowniczymi uliczkami Wenecji. Chętni będą mogli popłynąć gondolą. Powrót barką do Chioggi. Wyjazd w kierunku Polski.
Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych następnego dnia.

CENA: 1.790,00 PLN + 85 EUR
Cena zawiera: 7 noclegów (1 w Austrii, 6 we Włoszech) – pokoje 2,3 os z łazienkami, 7 x śniadania kontynentalne wzmocnione, 7 x obiadokolacje, ubezpieczenie NNW, opieka pilota w trakcie całej imprezy, opłaty: za obowiązkowych przewodników miejskich, słuchawki turystyczne, komunikację miejską (metro) w Rzymie, opłaty drogowe, opłaty parkingowe, transport komfortowym autokarem klasy LUX z WC, TV, barkiem, kawa i herbata dla uczestników w autokarze podczas całej pielgrzymki.
Cena nie zawiera: napoi do obiadokolacji (oprócz wody), wydatków własnych uczestników.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze