Termin: 13-18.07.2020. Zgłoszenia do końca listopada.

PROGRAM:

Dzień 1 (13.07.20) Przylot do Aten 21:30, transfer do hotelu w Tolo. Kolacja jako lunch w innym dniu.

Dzień 2 (14.07.20) Śniadanie w hotelu. Odpoczynek. Po południu przejazd do NAFPILIO- pierwsza stolica Grecji. Miasto wybudowane przez Wenecjan 3 forty, mury obronne i urocza starówka. Spacer z przewodnikiem po starym mieście po ważnych, historycznych punktach miasta. Czas wolny.
Przejazd do bizantyjskiego monastyru Agia Moni z XIII, który jest unikatem na skale światową. Wybudowany z bloków świątyni pogańskiej. Miejscowi wierzą (jak niegdyś), ze woda z pobliskiego źródła ma moc uzdrawiającą. Miejsce to jest celem licznych pielgrzymów, a jego urok zapiera dech w piersiach.

Dzień 3 (15.07.20)
Czas wolny lub rejs na wyspy sarońskie: Hydrę i Spetses.
Hydra jest zdecydowanie wyjątkowa – nie ma na niej ruchu kołowego, jej charakter przenosi nas w inny klimat i epokę. Brukowane trakty, tysiące schodów, 365 kościołków i wszechobecne osły, konie, muły oraz to coś: wyciszone życie wyjątkowo bogatych ludzi szukających inności. Tutaj swoje zimy spędzał od lat 60-tych L. Cohen tworząc i komponując,
Wspólnie wejdziemy do Katedry z wyjątkowym bogactwem. Otaczają ja malutkie cele mnichów oraz liczne dzwonnice. Czas wolny na spacer i zdjęcia.
Rejs w stronę Spetses, która jest zielona oaza, klasyczna dama, po której mieszkańcy poruszają się m.in dorożkami. Przybywają tu amatorzy kąpieli w lazurowych zatokach, poławiacze owoców morza i lubiący luksus. Przy dobrej pogodzie kąpiel w zatoce dostępnej od morza, jeśli pogoda nie pozwoli na kąpiele spacer po starówce i czas wolny.
Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 4: (16.07.20)
Śniadanie. Czas wolny lub wyjazd na zwiedzanie Myken i winnic Nemei.
Mykeny, które są korzeniami naszej kultury. Wejdziemy do Grobu Agamemnona, który bez skazy monumentalnie podkreśla potęgę rodu Atrydów. Juliusz Słowacki opisywał jego wielkość, pasjonat Shleimann zachwycał się jego potęgą nie zdając sobie sprawy czyj grobowiec odkrywa. Zwiedzimy cytadelę Mykeńską z bramą lwic oraz lokalne muzeum z eksponatami odnalezionymi w grobowcach oraz w obrębie murów rezydencji Agamemnona.
Nemea – zagłębie najlepszych winnic. Zwiedzimy winnice i skosztujemy 5 najlepszych win i serów, które objeżdżają nie tylko festiwale greckie ale także Europę i Świat dla serc amatorów znakomitych win.

Dzień 5 ( 17.07.20) Świadczenia w hotelu. Czas wolny.

 

Dzień 6 (18.07.20)
Po wczesnym śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten. Po drodze postój na Kanałem Korynckim. Potęgę miasta poznamy zwiedzając m.in: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami. Zobaczymy Agorę Grecką, Forum Romanum, Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Wejdziemy na Wzgórze Aresa, zwane potocznie Areopagiem, to tu zjawił św. Paweł, który, jak można przeczytać w „Dziejach Apostolskich” przemawiał do członków Areopagu i zdołał przekonać areopagitę Dionizosa do przejścia na wiarę chrześcijańską. Na pamiątkę tego wydarzenia, Ateńczycy umieścili na wzgórzu w 1938 r. specjalną tabliczkę ze stosownym fragmentem z Dziejów Apostolskich. Objazd miasta podczas którego zobaczmy: m.in zmianę warty pod Parlamentem, stadion Panatenajski.
Wylot do Polski o godz. 15:45. Przylot do Warszawy 17:20

FLISVOS HOTEL http://www.flisvoshotel.gr/flisvos.php
Hotel położony przy samej piaszczystej plaży,
Goście mogą zrelaksować się w promieniach słońca wzdłuż pięknej piaszczystej plaży i krystalicznych wodach morza Egejskiego lub przy basenie i jednocześnie podziwiać widoki górzystego Peloponezu. Hotel oferuje Państwu zakwaterowanie w pokojach jedno-, dwu- trzyosobowych i cztero-osobowych, które są przestronne i nowocześnie urządzone. Pokoje dysponują balkonem z widokiem na morze lub centrum kurortu. Wyposażone są w: telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej, sejf, klimatyzację, lodówkę, bezpośrednią linie telefoniczną. Łazienka wyposażona jest w wannę lub prysznic, suszarkę do włosów i ręczniki
Restauracja i bar:
Hotel posiada restaurację mogącą pomieścić 150 osób, serwującą duży wybór dań oraz bar, w którym mogą Państwo mile spędzić czas wolny.

Basen – goście Hotelu Flisvos mogą korzystać z basenu (leżaki i parasole-bezpłatne) należącego do kompleksu.

Posiłki: – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
Pitsakis Hotel http://www.pitsakisclub.gr/
Położony 60m od plaży, w centrum kurortu. Elegancki, butikowy hotel z wyjątkowym wystrojem. Gruntowny remont przeszedł w roku 2018 i jest prawdziwą perełką kurortu. Do dyspozycji gości 24 pokoje, restauracja na półpiętrze oraz kawiarnia, w której można napić się kawy greckiej lub schłodzić w upalny dzień zimnymi napojami. Posiłki podawane są w postaci bogatego bufetu. Kolacje serwowane przez kucharza są prawdziwym dziełem sztuki dla podniebienia.
EPIDAVRIA HOTEL http://www.epidavria.com.gr

Hotel jest położony 1 minutę spacerem od plaży w centrum nadmorskiej miejscowości Tolo, w odległości zaledwie 30 metrów od plaży. Oferuje on wyjątkowo urządzone pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu oraz balkonem z widokiem na Zatokę Argolidzką lub góry. Pokoje są wyposażone w: lodówkę, telewizor, klimatyzację, WiFi. Każdy z nich posiada łazienkę z prysznicem lub wanną, suszarkę do włosów oraz balkon. Przestronne i nowoczesne wnętrza hotelu, wspaniałą obsługą oraz korzystna lokalizacja sprawiają, iż goście hotelowi
w pełni poczują się na wakacjach oraz zrelaksują się w spokojnej i miłej atmosferze.
Hotel posiada bardzo dobre recenzje na portalach społecznościach. Epidavria Hotel dysponuje restauracją z doskonałą grecką kuchnią i barem. Goście mogą codziennie zjeść śniadanie w formie bufetu, które składa się między innymi z tradycyjnych greckich słodyczy.

Cena świadczeń:
Hotel Flisvos/Pitsakis/Epidavria: 460 euro /os w dbl HB (posiłki w bufecie)
80 euro dopłata do pokoju SGL
W cenie:
Przelot na trasie WAW-ATH-WAW
Transfer: lotnisko w ATH-Hotel Tolo-Lotnisko
Ubezpieczenie NW i KL
Zwiedzanie Nafplio i bizantyjskiego klasztoru.
Zwiedzanie Aten w drodze powrotnej z przewodnikiem
Zakwaterowanie w hotelu Flisvos lub Pitsakis lub Epidavria 5 nocy
Opieka pilota
Kanal Koryncki
Cena nie obejmuje:
– innych napoi niż woda do kolacji
– transfer do i z Warszawy / 100 zł./os./
– wycieczki na wyspy Hydra i Spetses (od godz. 09-19.15) ok. 30 e/os
– biletu wstępu na Akropol w Atenach 20e/os
– wyjazdu do Myken 12 e/os i winnicy 10e/os z degustacją

Biuro Turystyczne „TRAMP”
Milewski Kazimierz
13-300 Nowe Miasto Lubawskie
ul. Żwirki i Wigury 1 ; tel. (056) 47 257 01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze