Z racji na aktualna sytuację związaną z kwarantanną społeczeństwa do 29 marca Ks Bp Piotr Libera udziela dyspensy od obowiązku niedzielnej Mszy św następującym wiernym:
a. osobom w podeszłym wieku
b. osobom z objawami infekcji( kaszel, katar podwyższona temperatura)
c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi opiekę
d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św niedzielnej nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła przez transmisje radiowe telewizyjne internetowe.
Jednocześnie trzeba zachować zasad higieny i jeśli nie należymy do grupy ryzyka możemy skorzystać ze spowiedzi i komunii. Komunię możemy przyjąć na rękę, nie żegnamy się wodą święconą, nie całujemy Krzyża i stuły oraz nie przekazujemy sobie znaku pokoju przez uścisk dłoni ale przez skinięcie głową.
Kościół nie zostanie zamknięty, a Msze św nie zostaną odwołane. Jednocześnie do roztropności naszej oraz chęci i dobrowolności pozostawiam udział w Mszach św. Z jednej strony potrzebna jest modlitwa za chorych zarażonych, personel medyczny, a z drugiej strony istnieje potrzeba zachowania wszystkich zasad bezpieczeństwa. Więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze