image001Tu, przedstawiamy swoje intencje modlitewne, w których wspólnie modlimy się i chcemy by z nami modlili się odwiedzający tę stronę. Wszystkie te intencje przedstawiamy Panu Bogu w każdą I sobotę miesiąca na mszy św. o g. 18.00 (okres letni) o g. 16.00 (okres zimowy) i podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy . Zapraszamy!

 • Piotr mówi:

  Bardzo proszę o modlitwę w intencji Basi – 33-letniej matki czworga dzieci, oraz Agnieszki – 30-letniej matki dwojga dzieci. U obu zdiagnozowano nowotwór złośliwy.

 • AR mówi:

  Bardzo proszę o modlitwie i łaski Ducha Świętego dla mojego męża który leży w szpitalu i walczy z chorobą.Panie Boże daj nam siłę do walki.

 • Ala mówi:

  O usuniecie wszelkich przeszkod do zalozenia rodziny Ali o zalozenie szczesliwej rodziny Ali z dobrym odpowiedzialnym czlowiekiem oraz o zdrowie i potrzebne laski Ali Joli Krzyska Agaty Teresy Daniela Stefani

 • Karolina mówi:

  Proszę o modlitwę za wszystkich, którzy decydują się na zmiany w swoim życiu. O odwagę i siłę do ich podjęcia, o wytrwałość w podjętych decyzjach, wsparcie i pomoc od Boga i ludzi.

 • Ewa mówi:

  O wytrwanie w łasce sakramentu eucharystii dla nas. Chcemy być długodystansowcami eucharystycznymi i mieć kondycję eucharystyczną – jak mówił proboszcz

 • Dominik L mówi:

  Dziękuję ks.Henrykowi za przepiękne rekolekcje i za historię które nam ojciec Henryk opowiadał
  Dziękuję !

 • Parafianka mówi:

  Pragnę modlić się za moją rodzinę. Panie Boże przepraszam Cię za wszystko co było złe, proszę Cię o światło Ducha Świętego dla moich bliskich, o głęboką i żywą wiarę. Pragnę modlić się za naszego pasterza ks.Macieja i całą naszę Parafię

 • Ela mówi:

  Bogu niech będą dzięki za dar rekolekcji i ks. Henryka -takich nam potrzeba prowadzących rekolekcje z mocą! Modlimy się za Ks. Seweryniaka i Jego Siostrę i siostry w klasztorze!

 • Gosia mówi:

  Wspaniałe rekolekcje mieliśmy! Dziękujemy ks. Henrykowi i Proboszczowi! Dzieci śpiewają ciągle „Czekamy z radością na spotkanie Pana!”. Bogu dzięki!

 • Andzelika :-) mówi:

  Na rekolekcjach prowadzonych przez Ks. profesoar Henryka Seweryniaka było super. Opowiadał on o podróży do ziemi św. Gdzie postanowił jak Jezus spać na ziemi pod gołym niebem, gdzie pogryzły go skorpiony lecz na szczęście nic mu się nie stało .

 • Jakub mówi:

  Mi na tych rekolekcjach najbardziej podobało się rozpalanie kadzidła. Kadzidło było z Betlejem. Bardzo dziekuję za te rekolekcje ks.profesor Henryk Seweryniak.

 • Mikołaj Górecki mówi:

  Dziękuję za przepiękne Rekolekcje prowadzone przez Ks profesora Henryka. Podobał mi się jego opowieść o Jego rowerze w Ziemi Jezusa i jak go pogryzły skorpiony przywiózł nam kadzidło z Betlejem oraz lampkę .
  Bardzo dziękuję .

 • Miłosz Linowski mówi:

  Dziękuję za wspaniałe rekolekcje prowadzonę przeż ks. Profesora Henryka Seweryniaka. Na rekolekcjach najbardziej spodobało mi się opowiadanie o tym jak wędrował do ziemi świętej i pogryzły go skorpiony.

 • parafianin mówi:

  Módlmy się o zdolność pohamowania własnego lenistwa i egoizmu, byśmy darowane nam talenty pomnażali ku chwale Bożej.
  Ps. Stronie parafii przydałoby się proste forum (są chyba takie gotowe moduły na potrzeby stron www; pewnie ktoś z praktyką mógłby doradzić). Bo intencjom, niekiedy bardzo osobistym i poruszającym, mieszanie ich z uwagami, opiniami, pozdrowieniami itp. jakby ujmuje (ale to takie tylko moje wrażenie). Forum pozwalałoby tworzyć osobne wątki dla wycieczek, inwestycji parafialnych, działających grup… Może trochę ryzykowne (kontrowersyjne wpisy, plotki, dużo do moderowania, gdy się ludzie rozpiszą…), ale może warto. Szczęść Boże!

 • m mówi:

  Proszę o uzdrowienie 5 letniej Niny. Grozi jej usunięcie jednej nerki. 22 listopada ma badanie scyntografii dynamicznej. Pilnie potrzeba modlitwy.

 • K. mówi:

  Proszę o modlitwę, żeby wszystko się w końcu ustabilizowało z jak najmniejszymi stratami i zranieniami dla wszystkich, o ile to możliwe.

 • onyx mówi:

  Takie zarzucone kwiatami i zniczami polskie cmentarze to kwintesencja typowego, polskiego katolika…. Tak jak duża, bogata choinka na Święta Bożego narodzenia, bogato zastawiony stół (często za wzięty wcześniej kredyt w parabanku).. Takie typowe „zastaw się a postaw się”. Przy Świętach Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa jest już nieco gorzej, bo ani choinki – co najwyżej stroik z chrustu, kilka jajeczek… A prawdziwy sens tych świąt gdzie w tym wszystkim???zagubiony w pogoni za rzeczami nieważnymi…materialnymi, przemijającymi. Rzadko kto posiada prawdziwą świadomość … Ale to nie tylko wina nas samych, przykład idzie od góry…
  Módlmy się za zagubionych wiernych, za posługujących w naszych kościołach aby służyli przykładem i byli wiarygodni..

 • Parafianka mówi:

  po co tyle kwiatów i zniczy stawiacie na grobach? komu to pomaga>? chyba raczej sobie – dla siebie – dla swego egoizmu, bo umarłym to nic nie pomoże. ich kochać trzeba za życia, cała ta wystawka na grobach to próżność ludzka. Szkoda tylko pieniędzy wydanych w złym celu i produkcja ton śmieci!!!
  Módlmy się o zrozumienie problemu grobów, który z roku na rok staje się poważniejszy, bo mamy więcej kasy i pokazać się trzeba ludziom. Panie zmiłuj się nad nami! o skromność proszę!i umiar na grobach !

 • Pielgrzym mówi:

  Każdy chrześcijanin powinien odwiedzić Rzym przynajmniej raz w życiu! Teraz lepiej rozumiem Kościól, Papieża, wiarę. Dziękuję za tę lekcję życia na pielgrzymce do Włoch: Księdzu, Przewodnikom, Pilotowi. AVE!

 • a mówi:

  Pozdrawiam pielgrzymów do Italii ze Strzyg. Pielgrzymowaliśmy z Wami razem, dziękujemy za wspaniały czas tam z Wami spędzony. Pozdrawiamy Waszego proboszcza ks.Macieja i dziękujemy za mądre i piękne kazania w tych świętych miejscach. Pojedziemy z Wami zawsze!

 • pielgrzym mówi:

  Dziękuję dobremu Bogu za dar cudownej pielgrzymki do Włoch. Byłam tam pierwszy raz. Było jak w niebie! Bóg zapłać Proboszczowi za ten dobry czas.

 • Danuta mówi:

  Proszę o modlitwę w intencji łaski nawrócenia dla moich dzieci oraz dla córki o zdrowie, siły do życia, pracy, wychowania dziecka i pozytywne rozwiązanie jej trudnych spraw życiowych

 • Sylwia mówi:

  Proszę o uzdrowienie z chorób,o uwolnienie od lęków i depresji ,o opiekę i boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla mojej mamy Bożeny .Prosi córka

 • Małgorzata mówi:

  Panie Boże – proszę niech to nie będzie symptom ciężkiej choroby. Proszę ocal życie i zdrowie mojej ukochanej Babci – pozwól mnie samej wrócić do zdrowia i odzyskać siły – tak bardzo boje się utraty pracy- co stałoby się wtedy z całą moją rodziną .. tylko ja pracuję ..Boże pomóż mi…i spraw by nikt już nie zrobił m żadnej krzywdy , tyle juz wycierpiałam …

 • ela mówi:

  O łaskę nawrócenia , przemianę życia , szczęśliwą operację , uleczenie z alkoholizmu i choroby nowotworowej dla Wiesława. O łaskę nawrócenia , uwolnienie z uzależnienia od komputera i telefonu , owocną naukę , światło Ducha Św. dla Norberta , opiekę i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

 • Marlena mówi:

  O niełatwą umiejętność przebaczania sobie nawzajem w mojej rodzinie. Bo nie da się żyć i być wiecznie pokłóconym i zagniewanym. Jezu proszę Cię, daj nam siły do pojednania. Jak tlenu potrzebujemy adoracji

 • Daj Twoim wierzącym,
  W Tobie ufającym
  Siedmiorakie dary.
  Daj zasługę męstwa,
  Daj wieniec zwycięstwa,
  Daj szczęście bez miary.

  Modlę się za wszystkie chore dzieci, które na to całe zło nie zasłużyły.

 • Milena mówi:

  Proszę o modlitwe za powrot do zdrowia Macka Jablonskiego, proszę o siły dla niego I dla calej jego rodziny, w tym ciężkim czasie. By dobry Bóg miał go w opiece I sprawił, ze szybko odzyska tak cenne zdrowie. Panie wysluchaj! 😇

 • Kamila mówi:

  Proszę o zdrowie dla Macieja Jabłońskiego oraz o spokój i wytrwałość dla jego rodziców i bliskich.
  Boże proszę miej go w swej opiece i pozwól by do nas wrócił 🙁

 • B. mówi:

  Modlę się w intencji powrotu do zdrowia mojego siostrzeńca Maćka Jabłońskiego. Niech Dobry Bóg pozwoli mu wrócić do pełnego zdrowia. Proszę o siłę i wytrwałość dla jego rodziców i całej rodziny w tych trudnych chwilach

 • Karolina mówi:

  Proszę o pomyślne zdanie egzaminu na prawo jazdy. By święty Krzysztof miał w swej opiece i prowadził bezpiecznie wszystkich, a szczególnie młodych kierowców.

 • Karolina mówi:

  Bardzo proszę o modlitwę za mojego wujka, który ciężko choruje na nowotwór. O polepszenie się jego stanu zdrowia i spraw życiowych.

 • Elżbieta mówi:

  Proszę o dar szczęśliwego potomstwa dal córki Sylwii a dla córki Justyny o dobrego człowieka na swej drodze aby założyła rodzinę o zdrowie i łaski dla rodziny prosi mama

 • Joanna mówi:

  Modlę się w intencji mojego męża by Pan Bóg obdarzył go łaską zdrowia i dobre wyniki badań. Niech dobry Bóg opiekuje się całą naszą rodziną w tych trudnych dla nas chwilach.

 • Parafianka mówi:

  Proszę o modlitwę o pomyślne zdanie egzaminów córki i szczęśliwe zdanie matury mojego syna,aby Duch Święty oświetlał im dalszą drogę i zawsze żyli nauką Jezusa.

 • PO mówi:

  Za grzeszników z parafii, którzy nie byli na rekolekcjach wielkopostnych – o dar nawrócenia dla nich!!!
  żeby zdążyli przed śmiercią!!!

 • Elżbieta mówi:

  Proszę o dar szczęśliwego potomstwa dla córki Sylwii a dla córki Justyny o dobrego człowieka na swej drodze aby założyła rodzinę o zgodę w rodzinach i zakładach pracy

 • rodzina mówi:

  Ksiądz ma wspaniałe i mądre kazania. Bardzo dziękuję za te krótkie niedzielne refleksje, dzięki którym łatwiej się żyje. Za te słowa płynące z serca, a które poruszają i wzywają do lepszego życia. Czas ucieka, a my nie potrafimy go wykorzystać, tracimy go na kłótnie, spory, pomówienia i plotki.

 • Parafianka mówi:

  Módlmy się za wszystkie rodziny w naszej parafii oraz naszego Pasterza ks. Macieja, żebyśmy w czasie Adwentu wśród codziennych prac, znaleźli czas na spotkanie z Panem Jezusem, a w szczególności, żeby podczas dzielenia się opłatkiem przy wigilijnym stole i w czasie rodzinnych spotkań podczas Świąt Bożego Narodzenia w naszych sercach tak naprawdę zagościł lub narodził się na nowo sam Pan Jezus. I wtedy te szczególne Święta będą Prawdziwym Bożym Narodzeniem.
  A wszyscy samotni nie powinni odczuwać smutku, bo przecież z nimi będzie w sercu sam Pan Jezus.
  Pamiętajmy w modlitwie także o Papieżu Franciszku, o ks. Zdzisławie, ks. Marcinie, ks. Sławku oraz o innych księżach pochodzących z naszej parafii i wszystkich proboszczach już nieżyjących.

  • Krystyna mówi:

   Dziękuję za modlitwę w intencji mojego ś.p. męża. Nie mniej chciałabym wiedzieć czy jesteśmy rodziną, czy byliście tylko znajomymi.
   Krystyna

 • Karolina mówi:

  Bardzo proszę o modlitwę za moją koleżankę Kingę, która miała wypadek. O siłę dla niej i jej rodziców w tym trudnym czasie i szybki powrót do zdrowia.

 • parafianka mówi:

  Módlmy się za naszego księdza proboszcza,aby jego głęboka wiara przeniosła się na nas parafian.Aby Jego słowo Boże przynosiło stokrotny owoc.Módlmy się,abyśmy „karmili”się dobrem,bo tym czy się „karmisz”takim się stajesz.

 • Parafianka z Antoniewa mówi:

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światło wiekujisty niechaj mu świeci mu na wieki wiekow Amen Ks . Markowi Topolewskiemu

 • M mówi:

  Pomódlmy się za naszego brata + ks Marka Topolewskiego który przeszedł ziemską drogę. Niech dobry Bóg ma Go w swojej opiece. Pod Twoją obronę…..

 • Wiśniewska mówi:

  Módlmy się za siły do codziennego odnajdywania Chrystusa w trudach dnia jak i słonecznych pełnych szczęściach.Pamiętajmy o drugim człowieku,bo w nim mieszka Zmartwychwstały.

 • parafianin mówi:

  Módlmy się o błogosławieństwo Boże dla nowego proboszcza i każdego z parafian, abyśmy na przekór własnym słabościom i rozczarowaniom codziennie czynili naszą strzyską wspólnotę namiastką nieba.

 • Parafianka mówi:

  Modlę się za dar zdrowia ciała i duszy. Proszę aby dusze zmarłych oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebacze i wieczny odpoczynek.
  Niech Bóg obdarzy światłem, siłą i cierpliwością wszystkich, którzy pracują na rzecz pokoju.

 • parafianka Alina Zielińska z rodziną mówi:

  Módlmy się w intencji naszego nowego proboszcza ks. Macieja Jastrzębskiego, żeby był dobrym Pasterzem, żeby każdego dnia spotykał na swojej drodze Bożych ludzi, żeby Duch Święty Go prowadził, a Matka Boża miała w swojej opiece.
  Módlmy się także w intencji naszego byłego proboszcza ks.kanonika Zdzisława Bartosika, żeby Duch Święty strzegł Go i Matka Boża miała w swojej opiece.

 • Maciej Jastrzębski mówi:

  Modlę się w intencji nowych moich Parafian w Strzygach, aby pozwolili się prowadzić Duchowi Świętemu i byli otwarci na Jego natchnienia. O wszelkie potrzebne łaski dla naszej Rodziny Parafialnej. Św. Stanisławie, św. Rochu i wszyscy święci nasi patronowie, niech Wasz przykład nas pobudza, a Wasza bratnia modlitwa nas wspomaga,abyśmy osiągnęli pełnię zbawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 493 80 29
56 498 42 65 (zastępczy)
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 16.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
czynna w dni powszednie
oprócz poniedziałku
przez pół godziny po Mszy św.

Kalendarz
Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Losowe Foto
Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze