image002

Wypominki. Ten rodzaj modlitwy za zmarłych istnieje w większości parafii w Polsce. Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na eucharystię, trwa żywa pamięć modlitewna o naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy też o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że za nas również ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne, tylko modlitwa za nasze zbawienie.
Zapisując imiona naszych zmarłych na kartkach, czy na stronie parafialnej, i potem głośno je odczytując wyrażamy wiarę, że są zapisane w Bożej księdze życia. Usłyszenie ich w kościele, czy przeczytanie na stronie parafialnej przypomina nam, że nadal żyją, chociaż inaczej niż my. Nie są samotni!

Wdzięczność jest pamięcią serca. Oto nasza pamięć o drogich nam zmarłych w parafii św. Stanisława BM w Strzygach.
Naszym modlitwom polecają się dusze biskupów, kapłanów, sióstr i braci zakonnych, dobrodziejów, ofiarodawców, fundatorów naszej parafii, poległych w obronie ojczyzny i wiary, dusze w czyśćcu cierpiące.
Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Amen.
Módlmy się także za zmarłych: Zdzisława Jastrzębskiego, cr. Jastrzębskich, Rucińskich, Lalaków.

Ze Strzyg:
8.00
1. Piotra i Mieczysława Brodzińskich, Rodziców, siostrę Jadwigę, braci Ryszarda, Tadeusza, Jana Henrykowskich, r-ców Kułakowskich
2. r-ców Janinę i Henryka Sumińskich, Mieczysławę Słodowską

1. Stefana Borkowskiego i Janinę Rakowską

1. Mariannę i Eugeniusza Rempuszewskiego
2. Helenę i Izydora Wiśniewskich, Jadwigę i Tadeusza Bejgier, dziadków Wiśniewskich, Sędzików, Danielę i Zofię Wiśniewskich, ks. Jana Adamca i ks. Longina Bilickiego
3. Antoninę, Bolesława i Krzysztofa Krajewskich

Z Długiego:
1. Damiana Malachińskiego
2. Adama Śmiechowskiego
3. Jana i Krzysztofa Góreckich
4. C.r. Okońskich

9.30
1. Henryka, Pelagię i Franciszka Murawskich, Stanisława i Mirosławę Zaleśkiewicz
2.  Romana Koryckiego, Lecha Rempuszewskiego
3.  Teklę i Zenona Żulewskich, r-ców Mucha, wujostwo Malinowskich, Jana Malinowskiego
4. Adolfę i Józefa Gurzkowskich,
5. Barbarę i Pawła Łapkiewicz, c.r. Łapkiewicz i c.r. Derkowskich
6. . Reginę i Jana Borkowskich, Helenę i Stefana Gładysz, Stanisława Gładysz Artura Stankiewicza

11.00
1. Dziadków Pankowskich, r-ców Irenę i Czesława Dzierżyńskich, brata Zdzisława Dzierżyńskiego, siostry Agnieszkę Komakowską i Teresę Kubicką
2. Stanisławę i Władysława Malinowskich, Helenę i Henryka Syput, Mariolę i Wiesława Syput, c.r. Syput, Wojciecha Syput

3. Z r-n: Kurosiów, Cernków, Rubaków, Annę Kot, ks. Jana Adamca, ks. Longina Bilickiego, za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące i za te dusze, za które nikt się nie modli
4. Kazimierę, Władysławę, Genowefę, Alinę Władysława Głażewskich
5. Janusza, Jadwigę, Czesława Ziółkowskich
6.. Zenobię i Jerzego Domańskich, Romana Syput, Ryszarda, Kazimierę, Jana Oparczyk
7. Romana Kaźmierkiewicza i Macieja Goślickiego, Wacława i Helenę Zielińskich

Z Warpalic:
8.00
1. R-ców Mirosławę i Mieczysława Detmer, dziadków Kazimierę i Wincentego Laps, Antoninę Chaber
2. Eugeniusza i Witolda Gietka, Mariannę i Mariana Góralskich, Józefa i Mariannę Łasińskich
3. Helenę, Jana, Stanisława Suchockich i dziadków

3. Artura Fodrowskiego, Stanisława i Czesławę Szafrańskich

Z Sumówka:

W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.