Dzienne archiwum: 21 kwietnia 2019

1. „Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara i próżne byłoby nasze przepowiadanie” (św. Paweł). Dzisiaj Kościół całemu stworzeniu ogłasza radosne i pełne mocy orędzie, że Chrystus Pan zmartwychwstał i JEST z nami! Drogim Parafianom i miłym Gościom składam najgorętsze życzenia: doświadczenia w swoim sercu i we wspólnocie z innymi miłości i pokoju, które płyną z pustego Grobu naszego Zbawiciela. Życzę przeżycia paschy, czyli przejścia wraz z Chrystusem z ciemności do światła, z grzechu do łaski, ze śmierci do życia, ze smutku do radości, z choroby do zdrowia, z nienawiści do życzliwości. Radości, zdrowia i nadziei. Alleluja!
2. Życzenia Biskupa Płockiego: „Paschalne misterium śmierci i zmartwychwstania Bożego Syna nadało ludzkiej historii nowy bieg. Jeżeli obserwujemy w niej bolesne znaki działania zła, to mamy pewność, że ostatecznie nie może ono zapanować nad losami świata i człowieka”. Św. Jan Paweł II, Beatyfikacja 108 Męczenników na czele z abp. A. J. Nowowiejskim i bp. L. Wetmańskim, Warszawa 13 czerwca 1999 roku
Umiłowani Diecezjanie! Niech paschalne zwycięstwo Chrystusa będzie dla nas siłą i światłem, źródłem radości i pokoju, nadzieją i mocą w ustawicznym chrześcijańskim zmaganiu o dobro i miłość, prawdę i jedność. Niech pobudza nas do trwania w nawróceniu i gorliwszej służby braciom! Z modlitwą, pasterskim błogosławieństwem i najlepszymi życzeniami paschalnymi.”
3. Serdeczne podziękowania należą się tym, którzy pomagali w liturgii i dekoracjach. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do: Pana Organisty, Pana Kościelnego i Pani Małgosi, asysty procesyjnej, chóru, ministrantów, lektorów, strażaków, adorujących Pana Jezusa, W poniedziałek wielkanocny Msze jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na cele diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży.
4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca na działalność dobroczynną Caritas. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, która ma nas przygotować do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do odmawiana w domach Koronki do Miłosierdzia każdego dnia. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii ks. prof. Henryka Seweryniaka, który na każdej Mszy św. będzie modlił się i przygotowywał nas do dobrego przeżycia misji parafialnych. Czytaj dalej

kwiecień 2019