1. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Znajdźmy czas na pełny udział w dodatkowych nabożeństwach, adoracji, rekolekcjach i spowiedzi wielkopostnej.
2. W drugą niedzielę Wielkiego Postu zbieramy o ofiary do puszek z przeznaczeniem na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes. Będzie to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Proszę AK i lektorów o przeprowadzenie zbiórki.
3. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o g. 17.00, Gorzkie Żale zaśpiewamy w niedziele wg porządku podanego na stronie parafialnej.
4. Spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. III i IV i ich rodziców w niedzielę 5 marca o g. 11.00.
5. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 12 marca na Mszy o g. 11.00.
6. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne, misyjne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność.
7. Są do nabycia w zakrystii w cenie 8 zł baranki wielkanocne z czekolady do koszyczka ze święconką. Wspierajmy wielkanocne Dzieło Caritas.
8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Paweł Cackowski kawaler z parafii Świedziebnia i Andżelika Rybka panna z naszej parafii. Zapowiedź I
9. Bardzo dziękuję osobom, które w sobotę pomogły posegregować śmieci na cmentarzu za tych, którzy tego nie robią (Nie chcą? Nie potrafią? Nie rozumieją?) Pozostaje pytanie ile jeszcze czasu potrzeba, apeli, próśb o tak prostą i podstawową czynność jaką jest segregacja tylko 3 rodzajów śmieci. Proszę, aby zabierać ze sobą do domów śmieci z cmentarza, bo nikt nie chce zabierać nam śmieci z cmentarza. Dotyczy to także wielu innych cmentarzy.
10. W połowie marca planujemy pielęgnacyjną podcinkę drzew na cmentarzu. Mamy określony budżet na ten cel. Jest profesjonalna firma, która podjęła się tego trudnego i drogiego zadania. Mamy okazję, aby podciąć więcej drzew (może wszystkie). Dlatego proszę o dodatkowe ofiary na ten cel. Można wpłacać na konto parafialne albo złożyć ofiarę na ten cel na tacę w najbliższe trzy niedziele marca. Mniej gałęzi, to mniej liści i mniej śmieci oraz czyste pomniki.
11. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Stanisław Zaleśkiewicz 1990, Kazimierz Trędowicz 2001, Urszula Krajewska 2011, Andrzej Geleta 1991, Anna König 2014, Kunegunda Pawłowska 1994, Jadwiga Maciejska 2005, Urszula Gąsiorowska 2009, Edward Paterewicz 2009, Andrzej Jankowski 2011, Tadeusz Marcinkowski 2013, Zofia Zaleśkiewicz 2015,Henryk Bekier 1990, Czesław Tomaszewski 1997, Apolonia Pawłowska 1997, Roman Pankowski 2004, Józefa Słodowska 2007,Józefa Sztankowska 2018, Kazimiera Głażewska 1999, Jadwiga Pankowska 2006, Zdzisław Wolfram 2010, Bożena Szymczak 2008. RiP!
12. Msza św. w sobotę 04 marca będzie wyjątkowo o g. 16.00!!!

Msze i intencje w tym tygodniu:
Poniedziałek: g.9.30 – dziękczynna wobec Matki Bożej i Boga oraz z prośbą o nawrócenie osób wiadomych Bogu i w intencji własnej
Wtorek: g.9.30 +Jerzego Jankowskiego
Środa: g.17.00 +Hieronima Fijałkowskiego
Czwartek: g.9.30 +Andrzeja Krzemińskiego
Piątek: g.16.30 – w intencji Panu Bogu wiadomej
g.17.00 – Droga Krzyżowa
g.17.30 +Tomasza Wojnowskiego – od Organu Prowadzącego SP nr 74 w W-wie
!!! Sobota: g.16.00: Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: – o zdrowie dla Kazimierza Ostrowskiego. – O zdrowie dla Hanny i opiekę Maryi – O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ewy, Mirosława wraz z dziećmi -o nawrócenia i pokój w rodzinach – o Boże Błogosławieństwo dla kapłanów – o uwolnienie z nałogów alkoholowych – za chorych i cierpiących – o pomoc Maryi dzieciom i młodzieży w odnalezieniu drogi do Jezusa Chrystusa  – o Boże błogosławieństwo dla dzieci Adriana, Kamila, Moniki i wnuczka Szymona ……. Za zmarłych:  +Janinę i Stefana Lewandowskich – Tomasza Balickiego i z całej rodziny Balickich – ks. Jacka Darmofalskiego – Władysława, Grzegorza i Wojciecha Skorupskich – Czesława i Genowefę Zielińskich – Genowefę, Jana i Piotra Stępniewskich – Józefa i Stanisławę Barcikowskich – Franciszka Thies – Hannę Cieszyńską – za dusze w czyśćcu cierpiące i nienarodzone dzieci,   +Danielę i Tadeusza Politowskich, +Tadeusza Rupińskiego (z 08.12.23), +Mirosława Rakowskiego, +Henrykę Ladzińską, +Tadeusza Topolewskiego (r.śm.), +Jerzego Jankowskiego – od dzieci i wnuków, +Kazimierę Jędrzejewską (im.), Elżbietę Chmielewską (ur.), +Helenę, Jana, Zbigniewa Fudała oraz Henryka Bekier, +Kazimierza Borowskiego, + dziadków Ostrowskich Kazimierę i Alfonsa, Kazimierza Stencelewskiego (im.), +Zbigniewa Wiśniewskiego, +Stanisława Darmofalskiego, +Kazimierza Ornowskiego (im.), Karola Rupińskiego
Niedziela: g.8.00 +Janinę i Henryka (r.śm.) Sumińskich
g.9.30 +Helenę, Stefana, Stanisława i Iwonę Gładysz, Halinę Smoleń
g.11.00 +Kazimierę, Jana, Ryszarda Oparczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze