1. „Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara i próżne byłoby nasze przepowiadanie” (św. Paweł). Dzisiaj Kościół całemu stworzeniu ogłasza radosne i pełne mocy orędzie, że Chrystus Pan zmartwychwstał i JEST z nami! Drogim Parafianom i miłym Gościom składam najgorętsze życzenia: doświadczenia w swoim sercu i we wspólnocie z innymi miłości i pokoju, które płyną z pustego Grobu naszego Zbawiciela. Życzę przeżycia paschy, czyli przejścia wraz z Chrystusem z ciemności do światła, z grzechu do łaski, ze śmierci do życia, ze smutku do radości, z choroby do zdrowia, z nienawiści do życzliwości. Radości, zdrowia i nadziei. Alleluja!
2. Serdeczne podziękowania należą się tym, którzy pomagali w liturgii i dekoracjach. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do: Pana Organisty, Chóru VS, Pana Kościelnego i Pani Małgosi Bekier, lektorów, Iwony Sosnowskiej, Sylwii Maćkiewicz, ministrantów, asysty, strażaków, adorujących Pana Jezusa.
3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę zbieramy na WSD w Płocku.
4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, która ma nas przygotować do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do odmawiana w domach Koronki do Miłosierdzia każdego dnia. Ofiary składane na tacę przekażemy na działalność charytatywną Caritas.
5. W tym tygodniu rozpoczynamy prace na cmentarzu związane z podcinką drzew. Proszę o ostrożność. Strażaków proszę o pomoc w uprzątnięciu konarów drzew. Najlepiej skontaktować się z Kościelnym.
6. Za życzliwość, modlitwę, żywność, ofiary wyrażam serdeczną wdzięczność. Szczególnie dziękuję tym, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i na funkcjonowanie parafii.
7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Adrian Jaworski kawaler z naszej parafii i Klaudia Ciesielska panna z parafii w Radzanowie. Zapowiedź II
8. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Edmund Głowacki 1993, Józef Chorąży 1995, Zygmunt Fijałkowski 2004, Jan Suchocki 1992, Stanisław Śledzianowski 2007, Kazimierz Obrębski 2022, Janusz Ziółkowski 2012, Stefan Borkowski 2016, Paweł Pawłowski 1990, Teodozja Kowalewska 1992, Stanisława Przybyłowska 1997, Filomena Zawadzka 2013, Andrzej Sosnowski 2014, Józefa Malicka 1991, Władysława Hyś 2000, Krzysztof Rutkowski 2010,
9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Jana Rafalskiego z Tadajewa. Złożono ofiarę na 17 Mszy świętych.

Msze i intencje w tym tygodniu:
Środa: g. 18.00 +Jerzego Jankowskiego
Czwartek: g.9.30 +Stefana Borkowskiego (r.śm.)
Piątek: g. 18.00 + Tomasza Wojnowskiego – od r-ców Milana Szafirowicza absolwenta SP nr 74
Sobota: g. 18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: – o zdrowie dla Władimira. Za zmarłych: +Jana Rafalskiego, +Zbigniewa Wiśniewskiego – od Teresy Ostrowskiej, +Władysława Pawłowskiego (r.śm.), + Krystynę Fabiszewską, +Hieronima Fijałkowskiego, +Mirosława Rakowskiego, +Edmunda (30 r.śm.), Krystynę, Dariusza, Stanisławę, Józefa Głowackich, Stanisława Darmofalskiego, +Jana i Balbinę Betlejewskich, Teodora i Marię Dąbrowskich, +Jerzego Jankowskiego – od r-ny Rakowskich, + c.r. Jankowskich i Tucholskich – od Stanisławy i Zdzisława Jankowskich, +Henryka Rempuszewskiego (2 r.śm.), Mariannę i Kazimierza Gulińskich, Adelę i Eugeniusza Pryba, Karola Rupińskiego + Ryszarda Jankowskiego, + Helenę i Mirosława (16 r.śm.) Laskowskich, +Mariannę (3 r.śm.) i Eugeniusza Rempuszewskich, +Jadwigę Ożłowską, +Eleonorę, Franciszka, Stanisława, Mariannę Sugalskich
Niedziela: g.8.00 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny, która o to prosi
g.9.30 + Patryka, Stanisława, Stefana, Mariannę Fudała, Helenę Duszkiewicz, Jerzego Fijałkowskiego – od Łucji Fudała
g.11.00 + Marka Rempuszewskiego (im.). Chrzest Cezarego Gajkowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze