Dzienne archiwum: 30 maja 2021

1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech Ten Znak będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
2. Dzisiaj 30 dzieci przyjęło po raz pierwszy Komunię. Gratuluję dzieciom i rodzicom. Zapraszam na Biały Tydzień. Zaczynamy od nabożeństwa majowego o 17.45 w poniedziałek i we wtorek. W Środę będziemy modlić się w sanktuarium urodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. W czwartek będziemy uwielbiać Boże Ciało o g. 11.00 i tak zakończymy Biały Tydzień.
3. Zakończenie roku szkolnego w kościele planuję w niedzielę 20 czerwca na każdej Mszy. Wtedy rozdam pamiątki z I Komunii i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.
4. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta z procesją do jednego ołtarza o godzinie 11.00. Zapraszam strażaków, ministrantów, asystę, chór, dziewczynki sypiące kwiatkami, dzieci. Ołtarz w tym roku będzie jeden. Proszę o przygotowanie Strażaków OSP z parafii. Proszę o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie domów. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
5. Rodziców dzieci, które pragną odnowić przyrzeczenia chrzcielne i przyjąć I Komunię w roku 2022 zapraszam wraz z dziećmi na Boże Ciało. ( nie wszyscy pobrali i wypełnili deklaracje)
6. Procesje eucharystyczne w intencji mieszkańców poszczególnych sołectw będą się odbywały przez całą oktawę Bożego Ciała i będą połączone z poświęceniem ziemi. Proszę przynieść koszyczki ze swoją ziemią. Na koniec Oktawy będzie poświęcenie wianków.
7. Spotkanie formacyjne ostatnia próba dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu w piątek o 16.30
8. Planuję dwie jednodniowe pielgrzymki na Mazury.
1) w poniedziałek 5 lipca do Świętej Lipki (możliwość uzyskania odpustu zupełnego w kościele jubileuszowym w czasie trwania Roku Ignacjańskiego, spowiedź, Msza, koncert organowy) i Mikołajek (baseny w hotelu Gołębiewski lub rejs statkiem po największym jeziorze Śniardwy). Zapisy z podaniem nr PESEL DO 20 CZERWCA. Koszt 80 zł. / przejazd, parkingi, ubezpieczenie/
2) W sierpniu do Gietrzwałdu (sanktuarium Maryjne – nasze polskie Lourdes i jedyne zatwierdzone przez Kościół rzymsko-katolicki objawienia w Polsce, cudowne źródełko, z którego pielgrzymi czerpią wodę przynoszącą ulgę cierpiącym i liczne uzdrowienia) i do Olsztyna na najlepszą pizzę. Czytaj dalej

maj 2021