1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech Ten Znak będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
2. Dzisiaj 30 dzieci przyjęło po raz pierwszy Komunię. Gratuluję dzieciom i rodzicom. Zapraszam na Biały Tydzień. Zaczynamy od nabożeństwa majowego o 17.45 w poniedziałek i we wtorek. W Środę będziemy modlić się w sanktuarium urodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. W czwartek będziemy uwielbiać Boże Ciało o g. 11.00 i tak zakończymy Biały Tydzień.
3. Zakończenie roku szkolnego w kościele planuję w niedzielę 20 czerwca na każdej Mszy. Wtedy rozdam pamiątki z I Komunii i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.
4. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta z procesją do jednego ołtarza o godzinie 11.00. Zapraszam strażaków, ministrantów, asystę, chór, dziewczynki sypiące kwiatkami, dzieci. Ołtarz w tym roku będzie jeden. Proszę o przygotowanie Strażaków OSP z parafii. Proszę o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie domów. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
5. Rodziców dzieci, które pragną odnowić przyrzeczenia chrzcielne i przyjąć I Komunię w roku 2022 zapraszam wraz z dziećmi na Boże Ciało. ( nie wszyscy pobrali i wypełnili deklaracje)
6. Procesje eucharystyczne w intencji mieszkańców poszczególnych sołectw będą się odbywały przez całą oktawę Bożego Ciała i będą połączone z poświęceniem ziemi. Proszę przynieść koszyczki ze swoją ziemią. Na koniec Oktawy będzie poświęcenie wianków.
7. Spotkanie formacyjne ostatnia próba dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu w piątek o 16.30
8. Planuję dwie jednodniowe pielgrzymki na Mazury.
1) w poniedziałek 5 lipca do Świętej Lipki (możliwość uzyskania odpustu zupełnego w kościele jubileuszowym w czasie trwania Roku Ignacjańskiego, spowiedź, Msza, koncert organowy) i Mikołajek (baseny w hotelu Gołębiewski lub rejs statkiem po największym jeziorze Śniardwy). Zapisy z podaniem nr PESEL DO 20 CZERWCA. Koszt 80 zł. / przejazd, parkingi, ubezpieczenie/
2) W sierpniu do Gietrzwałdu (sanktuarium Maryjne – nasze polskie Lourdes i jedyne zatwierdzone przez Kościół rzymsko-katolicki objawienia w Polsce, cudowne źródełko, z którego pielgrzymi czerpią wodę przynoszącą ulgę cierpiącym i liczne uzdrowienia) i do Olsztyna na najlepszą pizzę.
9. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Natalia Wiśniewska 1997, Dariusz Wojciechowski 2016, Eugeniusz Wojciechowski 2018, Franciszek Wiśniewski 2019, Apolonia Kędziorska 2015, Czesław Brudecki 1997, Alojzy Bułkowski 1999, Krystyna Detmer 2019, Genowefa Guzanek 1996, Helena Wiśniewska 2000, Grzegorz Miłoszewski 2016. RiP!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze