1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata Kościół obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dziękuję ks. kanonikowi Wiesławowi Goszczyckiemu za przeprowadzenie rekolekcji. Bóg zapłać tym, którzy znaleźli czas na rekolekcje, spowiedź i adorację. Dziękuję tym, którzy wspierali nasze rekolekcje modlitwą. Dziękuję za żywność na rekolekcje.
2. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Czas więc przygotować się i oczekiwać na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Warto podjąć dobre uczynki. Zaplanujmy czas na Roraty. Niech to będzie dla nas czas religijnej tęsknoty, skupienia, modlitwy i naszej gotowości na przyjście Pana.
3. W I niedzielę miesiąca adoracja po każdej Mszy św. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Mszy o g. 11.00. Proszę kupić dzieciom medaliki.
4. W środę ks. Zdzisław Bartosik ma swoje imieniny. Pamiętajmy o Nim w modlitwach.
5. Śmietnik cmentarny mieści się na nowym cmentarzu. Składamy do niego plastik i pozostałe śmieci. Szkło kładziemy do oznakowanego kontenera. Kwiaty zwiędłe (bez plastikowych osłonek), liście zbieramy na kompost na podstawioną przyczepę. Śmieci można też zabierać do przydomowych śmietników. Za zrozumienie, życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne, charytatywne i Fundusz Cmentarny wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać!
6. Zakończył się I etap konserwacji ołtarza bocznego, południowego (retabulum z predellą). Został oczyszczony, zdjęto kilka warstw przemalowań, Ołtarz w 80 % jest zajęty przez Kołatki owady żerujące w drewnie. Owady te żywią się drewnem, niszcząc jego strukturę przez co traci ono swoją wytrzymałość, jest kruche i łamliwe. Zniszczeniu uległy elementy łączące poszczególne części składowe ołtarza. W efekcie każdy fragment podłoża drewnianego był luźny i odpadał podczas prac konserwatorskich. Ze względu na zły stan zachowania drewna przeprowadzono dezynsekcję w celu usunięcia owadów w nim żerujących. Następnie wykonano impregnację w celu wzmocnienia podłoża drewnianego. Ustalono, że pierwotnie ołtarz był wykonany w technice marmoryzacji, czyli malowanej farbami imitacji marmuru, typowej w okresie baroku i rokoka. Elementy dekoracyjne pozłocono złotem płatkowym tradycyjną metodą. Rozebrane elementy ołtarza po renowacji są zabezpieczone i przechowywane w kościele. Koszt restauracji ołtarza wyniósł 49.000 zł. Czekamy obecnie na II etap odnowienia ołtarza.
7. Rozpoczęliśmy sezon grzewczy w kościele. W najbliższą niedzielę proszę o większe ofiary z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła (można je składać na tacę w podpisanych kopertach i wpłacać na konto parafialne).
8. Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie oprócz poniedziałku pół godziny po Mszy (godzina wg ogłoszenia)
9. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Józef Węgorzewski 1991, Jan Jaworski 1999, Maciej Gałkowski 2006, Zdzisław Osuch 2008, Zofia Wojciechowska 2014, Zdzisław Pankowski 1996, Piotr Pętlicki 1997, Leokadia Drozdowska 2014, Tadeusz Henrykowski 1996, Jan Fudała 2006, Halina Jankowska 2007, Ewa Fodrowska 2007, Jan Markiewicz 2009, Urszula Jabłońska 2011, Zofia Studzińska 1990, Teresa Wiśniewska 1994, Stanisława Malinowska 1998, Stanisław Gietka 1993, Halina Dąbrowska 2002, Lucjan Tarka 2011, Krzysztof Malinowski 1995, Eugeniusz Rempuszewski 1998, Antonina Dzierżyńska 2010, Stanisław Jaros 2015. RiP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze