Dzienne archiwum: 27 maja 2018

1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ i Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu. Biały tydzień kończymy w Boże Ciało podczas procesji.
1. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta z procesją o godzinie 11.00. Zapraszam strażaków, ministrantów, asystę, chór, dziewczynki sypiące kwiatkami, dzieci, które odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Ołtarze w tym roku przygotowują: pierwszy ołtarz przy MB – Mieszkańcy Kłuśna od p. Barańskich do p. Wiśniewskich, drugi ołtarz przy PJ – Mieszkańcy Warpalic Starych, trzeci ołtarz – przy sklepie Mieszkańcy Warpalic Nowych, czwarty ołtarz na schodach przy patronie strażaków – OSP Długie. Sołtysów i Radnych, Prezesa OSP proszę o koordynacje prac. Udekorujmy nasze domy i obejścia.
2. Procesje eucharystyczne w intencji mieszkańców poszczególnych sołectw będą się odbywały przez całą oktawę Bożego Ciała i będą połączone z poświęceniem ziemi. Proszę przynieść koszyczki ze swoją ziemią. Na koniec Oktawy będzie poświęcenie wianków.
3. Zapraszam na Majowe Rowerowe. W tym tygodniu pojedziemy w poniedziałek do Długiego (figura przy pałacu), w środę do Tadajewa. Wyjazd po mszy wieczorowej.
4. W niedzielę 3 czerwca będzie można złożyć ofiarę na budującą się świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – jako wotum wdzięczności narodu za dar wolności.
5. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Dziękuję p. Wojciechowskiemu za opryski drzew.
6. Zapowiedzi: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin Gardecki z naszej parafii i Sandra Watkowska panna z parafii Radziki. Zap. I.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek przed mszami. W sobotę po mszy wieczornej spotkanie dla małżeństw niesakramentalnych w Sali spotkań.
8. Rozstrzygnięty został konkurs dla najbardziej gorliwych dzieci w naszej parafii. Gratisowe bilety są do odbioru w kancelarii i zakrystii. Zgodnie z zapowiedzią i regulaminem konkursu w drugiej połowie maja publikujemy nazwiska dzieci, które zostały nagrodzone. Szczegóły podane są na stronie parafialnej. Czytaj dalej

maj 2018